Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Oddálení menstruace či přiblížení - Antikoncepce - Diskuze

Oddálení menstruace či přiblížení

Oddálení menstruace či přiblížení

KatkaT.  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, užívám Lindynette 20,poslední pilulku mám brát 3.7. a menses bych měla dostat 6.7. Jenže od 3.7.-10.7. budu v zahraničí na dovolené, a tak si chci menses buď posunout po dov., nebo si ji \"odbýt\" před dov. Mohu teď (třeba dnes) přestat brát pilulky, udělat 7 denní pauzu, a pak opět začít brát další balení? Nebo mohu dobrat plato a ihned začít užívat pil. z dalšího plata a udělat 7 denní pauzu po návratu?
MUDr. Jan Řičánek  |  Basic member
  • 29 odpovědí
Dobrý den, v žádném případě cyklus nezkracujte !!! Neuděláte týdenní pauzu a pokračujete v užívání Lindynette. Jen toto je správný postup, hezkou dovolenou přeje J. Ř.
KatkaT.  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Tzn. že mám dobrat celé i celé další balení Lindynette, a poté udělat 7 denní pauzu a menses 1 měsíc vynechám? Nebo brát bez pauzy pilulky z dalšího balení tř. týden, a pak udělat pauzu? Promiňte, nerada bych udělala chybu. A děkuji.
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den
stačím když budete pokračovat s tbl. bez přestávky,


S pozdravem,

MUDr Ilič
Tereza  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Oddálila jsem si menstruaci o týden a potom udělala normálně 7 denní pauzu. Poté jsem dobrala zbylých 14 pilulek z platíčka a udělala opět 7 denní pauzu. Myslíte, že bych mohla být těhotna? Udělala jsem to přesně takhle i minulý rok a neotěhotněla jsem a na gynekologii mi to schválili. Teď se mi ale menstruace zpozdila, zatím jen o den.
ona  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den,je mi 15 let a mám strach že sem otěhotnela...antikoncepci neberu...menstruaci mám nepravidelnou a jednou se mi spozdila až o dva týdny...ale ted sem jí mela dostat už 6.8 podle minula a dnes je 15.8 a já mám strach..prosím poradte mi jestli se dá menstruace nejak vyvolat děkuji.
pol.o  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 14 odpovědí
Dobrý den, užívám HA Qlairu a chtěla bych se zeptat, jakým způsobem lze vynechat jeden měsíc menstruaci? V příbalovém letáku jsem se nikde nedočetla, jak užívat pilulky a menstr. o měsíc posunout. A případně, jestli by měla být menstr. další měsíc v normálu a nebo o to silnější? děkuji za odpověď. Adéla.
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

s Qlairou to není jednoduche nebot tbl. nemají stejnou dávku šlo by zkusit tak že pokracujete s poslední barvou tablet z II a III platička /tu se nepočítají poslední 2 tabletky/ ale tak je to drahé nebo jednoduše po 26 tbl začnete jiný plato ale můžete takto špinit.

S pozdravem,
MUDr Ilič
Nicole
Nicole  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den, mám dotaz. Beru antikoncepci lindynette 20 a pokaždé mi to vychází tak, že menstruaci mám přes víkend.Ale to mi nevyhovuje a potřebovala bych si ji přesunout tak,abych to dostala až v pondělí. A to bych si musela první pilulku z plata vzít až v pátek, aby to vycházelo, a né jako vždy v pondělí. Takže bych si ji nevzala osmí den,ale až jedenáctý den po týdenní pauze. Naruší to nějak můj cyklus? Nebude potom můj pohlavní styk ohrožený? Děkuji za odpověď.
MUDr. Jan Hoždora  |  Basic member  |  Šumperk, Ruda nad Moravou
  • 25 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den, není problém - po dobrání 1 blistru pokračujte hned dalším balením antikoncepce, poslední tabletu vezmete v neděli, zbytek tablet budete muset vyhodit. Dodržíte 7denní přestávku a poté budete od dalšího týdne (pondělka) opět užívat nové balení antikoncepce. Tím se vyhnete riziku nechtěného těhotenství a budete mít i v dalších cyklus krvácení v pondělí nebo úterý 1x za měsíc. XXXXXXXXXXXXXX

Reakce na MUDr. Jan Hoždora

anonym  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
DObrý den,

zajímalo by mne proč je po prodloužení cca třema tabletama nutno zbylé balení vyhodit a začít zcela nové.
Lindynette 20 by měly být všechny tablety stejné, čili by mělo být jedno zda si tabletu označenou čtvrtkem vezmu v sobotu a nebo jestli začnu užívání zkraje platíčka a nebo zprostředka.
A nebo se pletu?

Děkuji za objasnění
Nikol  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na posunutí menstruace. Užívám antikoncepci YAZ. První platíčko jsem dobrala(24tabletek) a místo 4 denní pausy, jsem si vzala další 3 tabletky z nového platíčka a poté udělala 4 denní pausu. Po pauze jsem začala brát tablety z toho druhého plata. A chci se zeptat jestli můžu místo po 24 dnech udělat 4 denní pauzu již po 21 tabletkách, nebo jestli musím vzít další 3 z nového. děkuji za odpověď.
Martina
Martina  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Užívám HA TRI-REGOL 21+7. Jde i s nimi mestruaci oddálit?
Katka  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,přestala jsem brát antikoncepci dříve než jsem vypotřebovala celé platíčko, zbývalo mi 5 pilulek. Chtěla jsem se zeptat,zda budu chráněná během období menstruace a když začnu brát nové plato osmý den, tak jestli budu opět chráněná od prvního dne cyklu. Předem děkuji.
anonym  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, už téměř dva roky beru antikoncepci Dienille. Nikdy jsem neměla žádný problém, až teď. Už druhý měsíc jsem nedostala menstruaci. Asi pětkrát během těch dvou měsíců jsem si dělala těhotenský test, a pokaždé mi vyšel negativní. Navštívila jsem gynekologa, vyšetření i ultrazvuk byl negativní. Je mi to zvláštní, že pokud nejsem těhotná, tak jak je možné, že už dva měsíce po sobě jsem nedostala menstruaci. Před dvěmi měsíci jsem začala brát prášky na posílení imunity s názvem Isoprinosine. Zajímá mě, jak je možné, že pokud beru antikoncepci pravidelně jak mám, jak je možné, že jsem už dva měsíce nedostala menstruaci? Mají na to vliv ty léky na imunitu? Děkuji za odpověď.
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Některé antikoncepce fnižují intenzitu krvácení. Dienille patří k nim.
Je možné až úplné vynechání menses jako ve vašem případě. Vše je v pořádku a stačí dodržovat pravidelnost užívání antiko.
prim MUDr Pavel Texl

Reakce na Sanatorium Helios

Iveta  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, když budu brát pravidelně v kuse HA a budu mít nechráněný pohl.styk je možné otěhotnění?
Petra8  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
chci se zeptat, beru antikoncepci Foxinette a teď ji chci nějakou dobu brát bez přestávky (z důvodu dovolené atd.), tak se chci zeptat, jestli když beru antikoncepci v kuse, jsem pořád chráněná že? A ještě mám takový problém, zrovna dobírám první platíčko a hned od začátku špiním, a bolí mě sem tam břicho, jako bych měla dostat menstruaci, nevíte čím to je? Děkuji
Charlotte  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den , je mi 14 let a ještě jsem nedostala první menstruaci. Chtěla bych ji nějak přiblížit abych jí dostala dřív , ale přes lékaře to řešit nechci. Děkuji za odpověď.
MUDr. Jan Hoždora  |  Basic member  |  Šumperk, Ruda nad Moravou
  • 25 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den, zkuste vybrat každý večer 1 tabletu PMS, měsíčky se objeví do 3 týdnů. XXXXXXXXXXXXXX
Evelína  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
protože jsem si chtěla posunout menstruaci, místo 7 denní pauzy jsem si vzala tabletku až 9. den. Po užití dvou tabletek HA jsme s přítelem nechráněný sex. Je tu šance, že jsem těhotná? Prosím o radu.
karina  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je možné, když jsem si prodloužila menstruaci tedy na 6 týdnu jsem brala antikoncepční pilulky CHLOE poté hned dostala menstruaci, bylo by možné oddálit menstuaci zase abych brala pilulky celých 6 týdnů. Neuškodilo by to snad nějak ? Děkuji moc
Veronika  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, prosím o radu. Beru antikoncepci Jeanine. Jelikož bych měla mít dovolenou zrovna v době menstruace, přemýšlím jestli mám antikoncepci vysadit dříve, aby menstruace přišla dříve, nebo brát ihned druhé platíčko. Tato antikoncepce začíná být na mně slabá, stačí mi když v posledním trimestru vezmu později prášek a hned se objeví špinení. Jsem domluvena s lékařem dále na tělísku ale až v říjnu. Zbývají mi 4 prášky a už mám náznak špinění. Bojím se, že i když začnu brát nové plato bez přestávky, stejně se menstruace objeví. Děkuji předem za radu a přeji krásné léto
Lucka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,ráda bych se zeptala jaký vliv mají antibiotika Augmentin 1g na HA Minerva při pohlavním styku ? děkuji za odpověď
Katka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Prosím o radu..berz orášky Lindynette 20..vzala jsem si 2 palta za sebou bez pauzy.Potřebovala jsem si to ještě o jeden den prodloužit tak jsem si vzala z 3 plata jeden prášek.Mohu ted přestat a počkat na menstrulaci nebo musí dobrat 3 plato?
sluničko  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda když doberu jedno platičko ant. minervy a začnu brát další na oddálení( vzala jsem si jen jednu tabletu z dalšího plata) a jelikož jsem se rozhodla udělat tu sedmidenní pauzu kvůli zrušené dovolené, tak můžu(nezmění se antikoncepční účinek)? I když už jsem načala to druhé platíčko? Ještě, zda mohu po té sedmidenní pauze pokračovat v tom stejném platíčku, kde je o tabletu méně?
Děkuji za odpověď.
Lucie  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den chci se zeptat potřebovala jsem si oddálit menstruasi o týden. Tak jsem brala o týden déle antikoncepci Mercilon. Teď chci vysadit a nevím co pak stěma zbýlma prášky? ty už pak nemam dobýrat a mam začít brá od nového platíčka? Děkuji za odpověď.
IvčaK  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, ráda bych se zeptala na otázku posunutí menstruace. Než jsem začala brát antikoncepci tak jsem měla měsíčky vždy asi po 35 dnech. Když jsem začala brát antikoncepci, měly by přijít 2-3 den po vysazení, po dobrání 21 tabletek. Většinou se ovšem dostavily až 5-6 den a trvaly až 8 dní. Potom jsem menstruaci oddálila a vysadila jsem prášky až po 28 dnech (mám jednofázovou antikoncepci Lunafem). Měsíčky přišly 2-3 den, trvaly 5 dní a vše bylo v pořádku. Tuhle metodu využívám již asi rok a nemám žádné problémy. Tak bych se ráda ujistila, že je to v pořádku a že posunutí cyklu z 21 tablet na 28, není nijak škodlivé. Předem děkuji za odpověď.
Denisa  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat beru antikoncepci Katya a potřebovala jsem aby jsem nemenstruovala tak jsem brala třeba 2 platíčka po sobě a potom jsem si teprve udělala menstruaci ,potom jsem brala platíčko a půlku a teď se mi to také nehodí tak se chci zeptat jestli nedělám obrovskou chybu když si takhle posunuji menstruaci teď bych si ji naposledy posunula o 3 týdny už je to dva ale potřebuji ještě týden bez menstruace.. můžu mít nějaké následky ? moc děkuji za odpověď a rady
Verca005  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, dlouhodobě beru antikoncepci Evra. Tuto neděli (7.4.) mám odlepit poslední náplast?Potřebovala bych menstruaci posunout o týden?Mohu nalepit další náplast a posunout si to tak o týden? Děkuji
Acox  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, menstruaci jsem si přesunula už minulý měsíc ( o celý měsíc ) mohla bych si je posunout i tento? Termín mám tento týden a kdybych si to posunula tak bych měla další termín až v červnu. Vadilo by to něčemu?
MUDr. Miloš Debnár  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Šumperk, Oskava
  • 234 odpovědí
  • 48 Likes
V případě užívání COC antikoncepce monofazické můžete spojit plata dohromady.Pokud neužíváte hormonální antikoncepci můžete menstruační cyklus oddálit noretisteronem nebo orgametrilem.Po vysazení tbl.začnete do 3.dnů krvácet.
Klarysa2311  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
užívám HA JAZ a příští týden odjíždím na náročné soustředění. Proto bych si chtěla menses o měsíc oddálít, ale nemám s tím žádné zkušenosti. Můžete mi prosím poradit?
Předem děkuji
MUDr. Miloš Debnár  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Šumperk, Oskava
  • 234 odpovědí
  • 48 Likes
Spojíte 2 plata dohromady.Vyberete 24 světle růžových tbl..Po jejich vybrání nebudete užívat bílé/placebo tbl./,začnete z dalšího plata opět světle růžové.
angle456  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je možné vyvolat mens. o 2 dny dříve, když si jeden měsíc místo 21 tablet vezmu pouze 19 tablet a potom normálně vynechám 7 dní a pojedu dál 21/7. Beru antik. Mistra. Děkuju moc za odpověd
Lenka350  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
beru antiko Mercilon, oddálila jsem si menstruaci tím, že jsem neudělala pauzu a hned začala brát další balení, asi týden jsem špinila, pak dva týdny nic a teď dělám pauzu, ale menses se zatím nedostavila, je možné, že to špinění by bylo menses?? Ještě se zeptám, když mi zbyly tři pilulky, jestli je teď po pauze mám dobrat, nebo začít normálně další balení?

Děkuji za odpověď.
Radka007  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, potřebovala bych radu. Beru Dienille a poslední tabletu vždy v pátek ale potřebovala bych poslední mít až v úterý. Dá se to posunout bez vysazení antikoncepce a bez rizika otěhotnění v dalším týdnu? Potřebovala bych odpověď co nejdříve předem děkuji.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí