Jaké jsou nejčastější dotazy týkající se darování embryí? Na klinikách FertiCare se nejčastěji setkáváme s následujícími tématy:
U jakých pacientů jsou darovaná embrya vhodná?
Tato metoda je často volbou pro páry, které nemohou pro otěhotnění využít svá vlastní vajíčka či spermie. Většinou již absolvovali několik cyklů IVF s vlastními gametami a bez úspěchu.
Jaká kritéria musí splňovat dárci gamet?
Věkový limit pro dárce je stanoven do 35 let u žen a 40 let u mužů. Dárci podstupují důkladné testování na infekční nemoci a genetickou analýzu.
Jakákoliv sebemenší možnost dědičného onemocnění vede k vyloučení z programu. Naše klinika také klade důraz na zdravý životní styl dárců (nekuřáci, bez obezity atd.)
Je darování embryí anonymní?
Ano, zákon nařizuje, aby bylo darování embryí zcela anonymní, podobně jako u gamet.
Jak dlouho trvá taková léčba?
Doba čekání na embrya se liší. Naše kliniky nabízí rychlé konzultace a vyšetření bez dlouhých čekacích dob. Celková délka léčby závisí na specifických požadavcích na dárce.
Díky rozsáhlé databázi dárců a dárkyň můžeme vybrat nejlepší shodu pro každý pár. Od počáteční konzultace po transfer embrya do dělohy trvá celý proces: 30 – 60 dní.
Existují emocionální aspekty darování embrya?
Je zásadní zvážit všechny emocionální faktory spojené s přijetím embrya od jiné osoby, včetně vzdání se vlastní genetiky ve prospěch těhotenství. Partneři nemusí být k tomuto kroku připraveni ve stejnou chvíli a k finálnímu rozhodnutí může vést několik různých cest. Před samotným transferem je nutné vyřešit veškeré případné pochybnosti.
Z našich zkušeností se ukazuje, že brzy po otěhotnění se mysl přizpůsobí a začne vnímat vyvíjející se plod jako vlastní. Další informace o darování embryí včetně detailního průběhu léčby najdete na webu Ferticare zde.
Aktualizováno: 15.3.2024