Anti-Müllerian hormon

Anti-Müllerian hormon

Eleonora  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den,
jsme po 5x neúspěšném IVF, z toho byl pouze 2x transfer 8 buněčných embrií nejlepší kvality, u ostatních pokusů nedošlo k transferu z důvodu fragmentace embrií.Manžel spermiogram dříve 12mil, pohyb 8%, morfologie 4%, nyní po roce a samoléčbě 28mil, pohyb 71%, progresivní ale 1%, morfologie 8%.Imuno, genetika, hormonální profil v pořádku.Zhoršená reakce na stimulaci, vždy jen 4 folikuly i při vysokých dávkách(4 ampule menopuru denně), v posledním pokusu bylo 6 folikul, paradoxně při minimální stimulaci.Laparoskopicky odebrán pravý vejcovod, levým prochází kontrastní látka pod tlakem.Nyní aktuálně proveden test na Anti-Müllerian hormon, který nedopadl dobře, hodnota je 1,3.Můj dotaz zní, doporučujete vyzkoušet přirozený cyklus(nativ)? Případně jaký jiný postup navrhujete? Podotýkám že jsem dříve otěhotněla přirozeně s jiným partnerem.Nyní podstupuji fytoterapii dle tradiční čínské medicíny na pročištění organismu a dodání energie.Děkuji moc za odpověď.
  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
ve Vašem případě existuje několik možností.
Nativní cyklus či cyklus s minimální stimulací, cena relativně nízká, pravděpodobnost otěhotnění v jednom cyklu 10 maximálně 20%.
IVF cyklus s vysokými dávkami rekombinantního FSH, tedy nehovořím o 4 ampulích (=300 IU FSH) Menopuru denně, ale o 600 IU např. Puregonu či Gonalu F. Cena bude v tomto případě pravděpodobně vysoká, šance otěhotnět pak závislá na Vašem věku a tedy kvalitě vajíček a samozřejmě počtu a kvalitě získaných embryí. Při AMH 1,4 si nemyslím, že odpověď vaječníků na hormonální stimulaci by nemohla být při užití těchto vysokých dávek dobrá.
Další možností je po opakovaném zisku nekvalitních embryí zvážit darování pohlavních buněk - vajíček, spermií nebo obou. Ke konkrétnímu doporučení by ale bylo třeba mít o Vás více informací a případně doplnit některá vyšetření.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí