Prague Fertility Centre (PFC)
se specializuje na léčbu dlouhodobé neplodnosti zejména u pacientek nad 40 let.
Darování vajíček bez čekací doby.
Náš tým tvoří lékaři s mnoholetou zkušeností s léčbou neplodnosti
-
MVDr. Daniel Hlinka, PhD.
-
MUDr. Sonja Lazarovská
Vedle standartních postupů používáme i nejnovější postupy a nejmodernější techniku
-
PICSI: selekce zralých spermií k oplození
- Selekce nejlepších embryí pro ET a predikce výskytu aneuploidií (chromozomálních anomálií) u embryí za pomoci neinvazívního monitoringu dělení buněk embrya
Neinvazivní monitoring embryonálního vývoje
Prague Fertility Centre je první pracoviště v České republice, které provádí neinvazivní monitoring embryonálního vývoje s predikcí výskytu chromozomálních anomálií pro objektivní a neinvazivní posouzení vývojových kompetencí časných lidských embryí.
Neinvazivní zobrazení embryonálního vývoje s predikcí výskytu chromozomálních anomálií
-
Umožňuje objektivní a neinvazivní posouzení embryí.
-
Snímání a analýza dynamiky embryonálního vývoje představuje novou metodu v kultivaci a posuzování lidských embryí. Jedná se o počítačem řízené kontinuální sledování vývoje embryí.
-
Embrya nejsou v průběhu svého mimotělního vývoje rušena prohlížením a celý monitoring probíhá v uzavřeném inkubátoru. Následná analýza se provádí z pořízených digitálních záznamů.
-
...naše hodnocení embryí je objektivní a proto přenos jednoho embrya pro vyloučení mnohočetného těhotenství neznamená snížení šance na úspěch…
-
...odhalení poruch dělení buněk embrya umožňuje eliminaci embryí s výskytem chromozomálních abnormalit a snížení výskytu časných potratů…
Řízení a kontrola kvality podle evropských předpisů
Prague Fertility Centre je prvním pracovištěm v ČR s povolením k činnosti tkáňového zařízení podle Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2004/23/ES a podle zákona č. 296/2008 Sb. a Vyhlášky č. 422/2008 – tj. s povolením k činnosti vydaným Státním ústavem pro kontrolu léčiv (SUKL).
Krevní testy
PFC používá nejmodernější postupy asistované reprodukce ve shodě s Evropskou tkáňovou direktivou. Jejich standardní součástí je laboratorní kontrola nosičství pohlavně přenosných onemocnění a dodržování exaktních kritérií při kryokonzervaci embryí a spermatu.
Před laboratorním zpracováním pohlavních buněk (vajíček a spermií) je nutné odebrat krev na serologické vyšetření k vyloučení následujících virových infekcí: HIV 1 a HIV 2, hepatitidy typu B a C a bakteriálního onemocnění syfilis. Krev se odebírá všem klientkám před punkcí oocytů a všem klientům při získávání spermatu k IVF/ICSI nebo ke kryokonzervaci.
Metody asistované reprodukce
Záměrem odborníků Prague Fertility Centre je individuální přístup ke klientům s cílem navrhnout co nejefektivnější postup léčby neplodnosti s využitím nejnovějších metod asistované reprodukce.
-
Respektujeme vaše přání:…oplodnění max. 2–3 vajíček a zmražení ostatních vajíček, pokud mražení a případné „nevyužití“ nadpočetných embryí je pro vás nepřijatelné.
-
Vaše přání vás ale nesmí zdravotně ohrozit:…přenos max. 1 embrya v případě ohrožení vašeho zdraví vznikem vícečetné gravidity.
-
Vaše přání také nesmí být v rozporu s legislativou ČR :…určení pohlaví embryí je možné jen v medicínsky indikovaných případech - u dědičných onemocnění vázaných na pohlaví.
PISCI
PICSI - k oplodnění jsou použity pouze zralé spermie
PICSI je modifikace mikromanipulačního ICSI oplodnění, při kterém se k oplodnění používají pouze spermie, které jsou specificky selektovány (vybrány) vazbou na gel hyaluronanu. Hyaluronan je látka, která obklopuje vajíčko a podílí se na vazbě vajíčko-spermie. To znamená, že k oplodnění se používají pouze spermie se schopností specifické vazby na oocytární komplex. Tuto vazbu vykazují pouze zralé spermie, u kterých byl prokázan výrazně nižší výskyt chromozomálních anomálií.
Doporučení PFC
Metodu PICSI považujeme za biologicky přirozenější a efektivnější formu oplodnění ve srovnání s ICSI, protože k fertilizaci se vybírají spermie se schopností vazby na oocytární komplex, tj. pouze zralé spermie. Tato metoda je vhodná pro všechny klienty, ale doporučuje se především v těchto případech:
-
předchozí selhání, resp. nízká fertilizace i po ICSI,
-
špatná kvalita embryí, resp. zástava jejich vývoje,
-
opakované potrácení.
Permanentní monitoring embryonálního vývoje s digitální analýzou pořízených snímků
Umožňuje objektivní a neinvazivní posouzení embryí.
-
Snímání a analýza dynamiky embryonálního vývoje představuje novou metodu v kultivaci a posuzování lidských embryí. Jedná se o počítačem řízené kontinuální sledování vývoje embryí.
-
Embrya nejsou v průběhu svého mimotělního vývoje rušena prohlížením a celý monitoring probíhá v uzavřeném inkubátoru. Následná analýza se provádí z pořízených digitálních záznamů.