Na hory s brýlemi – nebo bez nich?

Autor:

Brýle, čočky, pouzdro, roztok – také jsou tyto pomůcky vaší nezbytnou výbavou na hory? Jsou, ale nemusí. Zbaví vás jich laserová operace očí.

oci lyze bryle hory Může se zdát, že se jedná o banalitu – tolik lidí potřebuje brýle nebo čočky a používá je i při lyžování. Jenže oni sami vám potvrdí, jak nejen nepohodlné, ale i nebezpečné to s brýlemi na sjezdovce může být. Nejde totiž jen o jejich zamlžování, ale i o rizika související s tím, že se skla brýlí mohou rozbít a v některých případech oči i poranit. Další problém, na který si stěžuje až třetina lidí s dioptrickou vadou, jsou potíže s odhadem vzdálenosti. A někteří se potýkají i se zhoršenou prostorovou koordinaci. Výsledkem těchto obtíží je zvýšené riziko pádů a úrazů.

neovize lyzari Mnoho lidí, aby se při lyžování vyhnulo problémům s brýlemi, používá raději kontaktní čočky. Ačkoliv se na první pohled může zdát celá věc ideální, opak je pravdou. Vítr a mráz způsobují, že oční rohovka ztíženě dýchá a má tendenci více vysychat. V takové situaci, pokud použijeme čočky, bráníme příjmu kyslíku a dochází k většímu dráždění oka. To se sice dá řešit používáním umělých slz, ale na svahu jejich aplikace bývá komplikovaná.

Bezpečným a bezbolestným řešením očních vad u lidí, kteří sportují, jsou oční zákroky Neo SMILE 3D a NeoLASIK HD. Jejich předností je, že zákrok netrvá více než 15 minut a nové vidění je možné odzkoušet už několik minut po operaci. Seriozní kliniky nabízejí v ceně zákroku doživotní záruku, a to včetně dodatečné korekce dioptrické vady. A ostrý zrak při sportu za těch 15 minut zcela jistě stojí!

Článek vznikl s laskavou pomocí oční kliniky NeoVize.

Publikováno: 3.12.2015

Doktor ve Vašem okolí