Co se týká domácího bělení, tak to je bělení, které se provádí doma a gel se nanáší do formiček-nosičů, které se zhotovují ve stomatologické laboratoři po otisku zubů v ordinaci lékaře. Je třeba absolvovat 2 návštěvy u stomatologa. Bělení trvá zhruba 7-9 dnů.
A naposledy zmiňované dobělovací doplňky pro udržení vybělených zubů. Na trhu jsou různé přípravky tohoto typu a můžete si vybrat z nepřeberného množství. Jde o přípravky, které udržují stav po bělení zubů a zabraňují opětovnému usazování pigmentu na chrupu. Nejvhodnější přípravek by Vám poradil stomatolog či dentální hygienistka.
Každý člověk má jinou barvu zubů. Ať už je to dáno geneticky či stravovacími návyky a jejich změnami, popřípadě prodělaným onemocněním, kdy dotyčný musel užívat antibiotika. Přesto je tu stále možnost změny a to díky bělení zubů.
Samozřejmě, že každý člověk je individuální a také výsledek bělení bude u každého jiný. Čím je zabarvení zubů tmavší, tím je výsledek markantnější, až o výše uvedených 12 odstínů. To vše Vám zajistí a vysvětlí stomatolog nebo dentální hygienistka.
Po bělení zubů mohou mít zuby zvýšenou citlivost, není třeba mít obavy. Bělící gely ve většině případů obsahují fluorid, který zmírňuje a eliminuje citlivost. Také doporučujeme zuby čistit zubními přípravky, které také obsahují fluoridy (např. řada Elmex).
Bělení zubů se může provádět v rozmezí 0,5 – 2 roky dle typu bělení.
POZOR: V žádném případě se nevybělí protetické práce (např. korunky, můstky), ale ani výplně v předních úsecích chrupu.
Nedoporučuje se bělení v těhotenství a při kojení.
Věková hranice pro bělení, kterou doporučují stomatologové, je od 16 let.
Ale v žádném případě bychom nedoporučovali koupit si jakýkoliv bělící systém či přípravek z drogerie nebo kosmetického salonu, který si budete aplikovat sami doma. Svěřte se do rukou odborníkům na stomatologickém pracovišti, kde Vám dobře poradí a vše vysvětlí.
Publikováno: 5.11.2010